Witamy w klasie 2a

ŚRODA, 27.04.2016

 

INWAZJA MINIONKÓW

 

              27 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki wybraliśmy się do biblioteki szkolnej. I stało się... Takiej ilości Minionków dawno nie widzieliśmy. Porozmawialiśmy o bohaterach filmu, obejrzeliśmy książki, które powstały na podstawie filmu. Na koniec obejrzeliśmy fragment filmu.

PIĄTEK, 22.04.2016

 

ALE W KOŁO JEST WESOŁO

 

 

                         W piątek obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji podczas lekcji rozmawialiśmy w jaki sposób możemy chronić naszą planetę, aby żyło nam się lepiej. Wzięliśmy udział w konkursach i zawodach sportowych przygotowanych specjalnie z tej okazji przez Panią Joannę Badyniak i Urszulę Jadzińską. Chętne dzieci przygotowały przepiękne stroję ekologiczne i zaprezentowały je na pokazie mody. Zabawa była przednia:) 

NIEDZIELA, 27.03.2016

 

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

 

ŚRODA, 23.03.2016

 

WIELKANOCNY ZAJĄCZEK

 

                         Dzisiaj odwiedził naszą klasę wielkanocny zajączek. Bardzo z tego powodu się ucieszyliśmy:)                                           

PONIEDZIAŁEK, 21.03.2016

 

WITAMY PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

                  W dniu dzisiejszym wszystkie klasy 1-3 przywitały wiosnę w sposób wyjątkowy, prezentując swoje talenty.  Reprezentantami naszej klasy zostali: Zosia Klimczyk, która w fantastyczny sposób recytowała wiersz o biedronce, Natalia Szamocka i Natalia Wielińska, które zaśpiewały hit ostatnich miesięcy wśród najmłodszych "Mam tę moc", a także Wiktor Błaszkowski, który zachwycił widownię swoim fenomenalnym tańcem w stylu break dance. Wszystkim uczestnikom należą się serdeczne gratulacje:)

PONIEDZIAŁEK, 15.02.2016

 

KONCERT W FILHARMONII

 

              Kraina Lodu, Star Wars to dwie z wielu zagranych w dniu dzisiejszym utworów przez bydgoskich muzyków. Zabawa była wspaniała: śpiewaliśmy, słuchaliśmy, tańczyliśmy, klaskaliśmy... Naprawdę było watro wyjechać:)

      


PIĄTEK, 12.02.2016

 

WALENTYNKI

 

                 Wszystkim zakochanym w dniu św, Walentego życzymy wiele miłości. My dla swoich ukochanych przygotowaliśmy małe upominki:)

CZWARTEK, 11.02.2016

 

ZEGARY

 

             Naukę zegara, pełnych godzin, rozpoczęliśmy od stworzenia własnego indywidualnego zegara:)

ŚRODA, 10.02.2016

 

TURNIEJ BIAŁEGO MISIA

 

               Co roku w naszej szkole odbywa się turniej sportowy "Biały miś" organizowany dla uczniów klas 1-3. Były trzy konkurencje przygotowane dla klas pierwszych. Nasza klasa zdobyła czwarte miejsce, jednak, co warto podkreślić, jako jedyni dostaliśmy dodatkowe punkty za dokładności, uczciwość i prawidłowe wykonanie zadań. Bawiliśmy się bardzo dobrze, a to w takich zawodach jest najważniejsze:)

CZWARTEK, 04.02.2016

 

USTY CZWARTEK

 

            W dniu dzisiejszym obchodziliśmy "tłusty czwatek". Z tej okazji każdy, kto miał ochotę, mógł zjeść pysznego, słodkiego pączka. Znalazło się wielu zwolnenników tego ciastka, którzy zjedli nie jednego, nie dwa, ale aż trzy pączuszki:)

CZWARTEK, 24.12.2015

 

PONIEDZIAŁEK, 14.12.2015

 

WARSZTATY BOMBKOWE

 

                    Odwiedziła nas dzisiaj pani z "Modrej Sowy", która pokazała nam, jak stworzyć własną, niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju bombkę choinkową. Następnie każdy z nas miał możliwość stworzy swoją własną ozdobę:)

PIĄTEK, 11.12.1015

 

"KONCERT GRUDNIOWY"

 

 

                       W dniu dzisiejszym zaprosiliśmy wszystkich bliskich na koncert grudniowy, który co roku organizowany jest w naszej szkole. W tym dniu najmłodsi uczniowie prezentują swoje umiejętności. My występowaliśmy po raz pierwszy i jako najmłodsi uczestnicy pokazaliśmy, jak się tańczy "taniec połamaniec". Wszyscy świetnie się bawiliśmy i mamy nadzieję, że nasz występ się podobał:)

CZWARTEK, 26.11.2015


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA                      25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni do naszej szkolnej biblioteki, gdzie czekał na nas tort z pluszowych misiów. Pani Danusia pięknie przeczytała nam opowiadanie, w którym wystąpił misiu o małym rozumku, czyli  Kubuś Puchatek. Bardzo to spotkanie nam się podobało.

ŚRODA, 25.11.2015


                   "KRÓL BAŚNI" W MULTIKINIE           W dniu dzisiejszym po raz pierwszy pojechaliśmy na wycieczkę klasową. Tym razem odwiedziliśmy znane już wszystkim dzieciom Multikino, w którym obejrzeliśmy przedstawienie pod tytułem "Król baśni". Wyjazd bardzo się udał i nie możemy doczekać się następnych wyjazdów. Niestety nie udało mi się zrobić ładnego zdjęcia przez co bardzo przepraszam i postanawiam się poprawić;)

PIĄTEK, 06.11.2015

 

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

                  W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodzono Święto Niepodległości. Z tej okazji śpiewaliśmy piosenkę "Jestem Polakiem", rozmawialiśmy o symbolach narodowych, przypomnieliśmy sobie legendę o Czechu, Lechu i Rusie, a na ostatniej lekcji wraz z innymi klasami młodszymi przeszliśmy ulicami naszego osiedla pokazując mieszkańcom, że my również dziękujemy za niepodległą Polskę.

PIĄTEK, 30.10.2015


TWORZYMY:)           W dniu dzisiejszym przy użyciu kolorowej bibuły wyklejaliśmy nowo poznaną literę Y.

ŚRODA, 23.10.2015


FILHARMONIA


        W dniu dzisiejszym odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.  Było wesoło, żartobliwie, a czasem strasznie. Wysłuchaliśmy gry na trzech instrumentach: keyboardzie, klarnecie i fagocie. Dowiedzieliśmy się, że, aby zagrać jakiś dźwięk na instrumencie dętym, wcale nie jest potrzebny cały instrument - wystarczy, np. sam ustnik:)


PIĄTEK, 16.10.2015


PASOWANIE NA PIERWSZAKA


Będę się starać być dobrym i uczciwym obywatelem naszej Ojczyzny.

ŚLUBUJĘ!

Będę dbać o dobre imię mojej szkoły.

ŚLUBUJĘ!

Będę szanować swoich nauczycieli i rodziców.

ŚLUBUJĘ!

Postaram się jak najlepiej wypełniać obowiązki ucznia.

ŚLUBUJĘ!


Będę się starać być dobrym kolegą.

ŚLUBUJĘ!


Swą nauką i zachowaniem będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

ŚLUBUJĘ!


Będę się uczyć jak kochać moją Ojczyznę - Rzeczpospolitą Polską.

ŚLUBUJĘ!

PIĄTEK, 25.09.2015


NIESPODZIEWANA WIZYTA


 W dniu dzisiejszym mieliśmy małą niespodziankę. Odwiedziła nas pani Izabella Szolginia - dyrektor Schroniska dla zwierząt ze swoim malutkim zwierzątkiem Bibbi:) Pani dyrektor obiecała nam, że kiedyś przyjdzie do nas na dłużej i opowie wiele ciekawych historyjek o zwierzętach, a Bibbi zaprezentuje swoje talenty. Nie możemy się już doczekać:)
ŚRODA, 23.09.2015


JUŻ PISZEMY:)Dzisiaj uczyliśmy się wielkiej literki A. Oto rezultat naszej ciężkiej pracy:)


PONIEDZIAŁEK,  21.09.2015

 

ZAJĘCIA TANECZNE


 W dniu dzisiejszym zostaliśmy zaproszeni na lekcje pokazowe Szkoły tańca Bohema. Bawiliśmy się świetnie, co widać na załączonym obrazku;)

PIĄTEK, 18.09.2015

 

OSTATNIE PROMIENIE SŁOŃCA...


Dzisiaj w ramach wychowania fizycznego wykorzystaliśmy piękną pogodę i bawiliśmy się na placu zabaw.ŚRODA, 16.09.2015


ŚWIĘTO KROPKI The Dot Day 2015

 

Dzisiaj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki:)PIĄTEK, 04.09.2015


CODZIENNOŚĆ:)


Tak ćwiczymy,

tworzymy,

pracujemy. 


Polecamy strony

W Klasotece znajdziesz

wiele gier, które

pomogą Ci w nauce.

Logofigle to strona

z grami i ćwiczeniami

porawnego mówienia.

Są też gry ortograficzne.

Sieciaki Poznaj

bezpieczny Internet

Wiersze dla dzieci,

teatrzyki, kolorowanki

Ortografka.

Ćwiczenia, dyktanda

i zabawy orotgraficzne

iCzytam, to strona 

gdzie możesz słuchać

i czytać książki.

Dla nauczycieli i rodziców

portal o edukacji

Edunews

Blog nauczycieli Eduzmieniaczy