Witamy na stronie klasy 2d

Wycieczka do fabryki bombek.

15.06.2016 R.

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego "Brzoza"

koło Torunia

 

Na tę wycieczkę czekaliśmy od dawna i się nie zawiedliśmy! Pogoda nam dopisała, a uśmiech nie schodził z naszej twarzy ani na chwilę. Atrakcji w gospodarstwie było tak dużo, że nie zdążyliśmy się znudzić. A co tam robiliśmy? Zobaczcie sami!!!

 

 

03.06.2016 r.

WYCIECZKA W RAMACH DNIA DZIECKA

 

Święto wszystkich dzieci uczciliśmy wycieczką w okolicach Starego Rynku. Najpierw udaliśmy się do Muzeum Farmacji, aby dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat produkowania lekarstw. Mogliśmy nawet popracować na ogromnym moździerzu i pooglądać piękne eksponaty, np. miskę wykonaną ze skorupy żółwia czy maszynę formującą malutkie tabletki. Następnie udaliśmy się na pyszne lody do Kawiarni "Primo", które były tak dobre, że zniknęły w oka mgnieniu. Ostatnim punktem wycieczki było podziwianie pięknej fontanny "Potop" oraz  zabawy w parkowym placu zabaw. Uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do domu.

15.05.2016 r.

 

PRZEDSTAWIENIE "KSIĄŻĘ SZUKA ŻONY"

 

Szkolne koło teatralne po raz kolejny zaprosiło nas do obejrzenia przedstawienia, które przygotowało dla wszystkich dzieci z naszej szkoły. Jak zwykle na scenie zrobiło się bajkowo i śmiesznie. Kandydatek do tytułu żony księcia było wiele, ale ostatecznie zwyciężyła Calineczka. Po przedstawieniu p. Aneta zaprosiła nas do rozwiązania wspólnej krzyżówki.

Szczególne brawa należą się naszej szkolnej koleżance - Nadii, która rewelacyjnie zagrała rolę Pastereczki. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

05.03.2016 r. 

 

MATEMATYKA NIE MUSI BYĆ NUDNA!

 

Nasze lekcje matematyki nie zawsze polegają na rozwiązywaniu zadań z zeszytu ćwiczeń czy podręcznika. Aby nie było nudno i nauka lepiej wchodziła do głowy, wymyślamy przeróżne gry planszowe. A żeby było trudniej, do gry wykorzystujemy rzuty trzema kostkami. Radości, śmiechu i zabawy mamy przy tym co nie miara!

 

 

27.04.2016 r.

BRAWO MATEUSZKU I MIŁOSZKU !!!

 

Nie tak dawno panie ze szkolnej biblioteki ogłosiły minionkowy konkurs. Zadaniem każdej z klas było wykonanie jak najładniejszej postaci Minionka. Kiedy w środę przyszliśmy do biblioteki, panie wręczyły nagrody osobom, które wykonały najładniejsze prace. Z naszej klasy byli to Miłosz i Mateusz. Serdecznie Wam gratulujemy!!!

26.042016 r.

MALI OGRODNICY

 

Wiosna to doskonały czas na prace na świeżym powietrzu, np. w ogrodzie. Skoro nie mogliśmy wykonywać prac ziemnych na zewnątrz, na ponad miesiąc, zamieniliśmy naszą klasę w istną pracownię ogrodniczą. Sadziliśmy cebulę, kwiaty oraz robiliśmy doświadczenie z fasolą. I chociaż przyszło nam się nieźle pobrudzić, efekty - naszym skromnym zdaniem- były zadowalające! Nic tak bowiem nie cieszy jak własnoręcznie wyhodowane roślinki!!!

 

 

22.04.2016 r.

DZIEŃ ZIEMI

 

Jak co roku, dnia 22.04.16 r. obchodzimy międzynarodowe święto naszej planety. Nie mogło nas zabraknąć podczas tego święta, w związku z tym bardzo chętnie włączyliśmy się w akcję przeprowadzoną przez wszystkie klasy I-III. Był pokaz mody ekologicznej oraz różnego rodzaju konkursy. Zobaczcie zresztą sami.

 

 

12.04.2016 r.

Z WIZYTĄ W MUZEUM

 

Na wiadomość o wycieczce do muzeum ucieszyli się szczególnie chłopcy. No cóż - trudno się dziwić!!! Już sam temat lekcji muzealnej brzmiał zachęcająco: "Co żołnierz nosi w plecaku". Ale dziewczynki również mogły znaleźć coś dla siebie, np. poprzymierzać żołnierskie czapki... Pan Jakub bardzo ciekawie opowiadał nie tylko o wyposażeniu plecaka każdego żołnierza, ale również zadawał ciekawe zagadki.

Po wizycie w muzeum wiemy już co to jest menażka czy... nadupnik :-) Następnego dnia redagowaliśmy na lekcji notatkę z wyjścia do muzeum i wkleiliśmy pamiątkowy bilet do zeszytu. Całe wyjście możemy uznać za udane!

24.03.2016 r.

WIELKANOCNY KOGUCIK

 

Ostatnie kilka dni przed świętami poświęciliśmy tematyce wyłącznie świątecznej: malowaliśmy pisanki, rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych - np. o produktach, które wkładamy do świątecznego koszyka, uczyliśmy się piosenki o pisankach, no i ... czekaliśmy na zajączka!!! W środę przed świętami o nas nie zapomniał!!! Dostaliśmy słodkie upominki, a w podziękowaniu za prezenty, wykonaliśmy cudaczne koguciki. Zobaczcie jak pięknie nam wyszły!!!

21.03.2016 r.

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Na ten dzień czekaliśmy z utęsknieniem! Już od pewnego czasu wypatrywaliśmy oznak wiosny - udaliśmy się nawet w tym celu na osiedlowy spacer! Tego dnia wzięliśmy udział w szkolnych pokazach "Mam talent". Ignaś i jego brat - Franek zaprezentowali nam kilka sztuczek z samoobrony, Ania - w sportowym stroju, po mistrzowsku odbijała piłkę do nogi, a Amelka i Nadia wykonały przepiękną gwiazdę. Jesteśmy z nich bardzo dumni!!! 


20.03.2016 r.

 

Zajęcia z trenerem KS Gwiazda

 

W piątek (18.03.16 r.) w zajęciach wychowania fizycznego uczestniczył z nami trener tenisa stołowego - p. Tadeusz, aby zaszczepić w nas miłość do tej dyscypliny sportowej. Kto wie - może wśród nas rośnie już następca Andrzeja Grubby? :-)

08.03.2016 r.

DZIEŃ KOBIET

 

Nasi kochani panowie nie zapomnieli w tym ważnym dla wszystkich kobiet dniu o koleżankach z klasy. Na każdą dziewczynkę czekał słodki upominek ze specjalną dedykacją. Chyba chłopcy chcieli dać do zrozumienia w tym ważnym dniu, że ich koleżanki z klasy są bardzo, ale to bardzo SŁODKIE !!! 


15.02.16 r.

 

Z wizytą w Filharmonii Pomorskiej

 

Ten koncert na pewno zapamiętamy na długo!!!Któż z nas bowiem nie lubi muzyki bajkowej?! Na koncercie pojawiły się hity z takich filmów animowanych jak Kraina Lodu, Star Wars. Nie zabrakło również naszych rodzimych przebojów, czyli muzyki z Koziołka Matołka czy Akademii Pana Kleksa. Było wesoło i zabawnie!!!

12.02.16 r.

 

WALENTYNKI

 

 

O tym święcie nie trzeba za dużo pisać...Dziś odwiedził naszą klasę Św. Walenty, aby powiedzieć nam, że nas kocha i o nas pamięta. Każdy otrzymał słodki upominek. Nie zabrakło również walentynek wręczanych przez zakochane w klasie osoby...Było bardzo sympatycznie...i PYSZNIE!!!


09.02.16 r.

 

Eliminacje do zawodów sportowych Biały Miś

 

Ula, Mateusz Birkolz, Julia Gałgańska-Fritz i Anna Lubojemska reprezentowali klasę 1D podczas eliminacji do zawodów  sportowych Biały Miś i zdobyli zaszczytne II miejsce (przegraliśmy 1 punktem z klasą 1c)!!! Brawo kochani!!! Wszystkim uczestnikom eliminacji również serdecznie GRATULUJEMY!!!

05.02.2016 r.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Do tego jakże ważnego święta przygotowywaliśmy się już od pewnego czasu... Najpierw uczyliśmy się wierszyków i piosenek, a następnie przygotowywaliśmy zaproszenia i prezenty dla naszych kochanych babć i dziadków. Kiedy wreszcie nadszedł ten dzień, emocjom nie było końca!!! Przejęci występem, recytowaliśmy i śpiewaliśmy piosenki - najgłośniej i najpiękniej jak potrafimy... Po występie rozdaliśmy naszym gościom prezenty oraz zaprosiliśmy ich na poczęstunek oraz wspólną zabawę. Uśmiech zadowolonych BABĆ i DZIADKÓW był dla nas najlepszą zapłatą za nasze starania!!! Jeszcze raz dziękujemy za przybycie!!! 

 

22.12.2015 r.

 

WIGILIA KLASOWA

 

To nasze pierwsze tego typu spotkanie. Upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Odświętni i ładnie ubrani, złożyliśmy sobie życzenia i zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Nie zabrakło kolęd i pastorałek, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Już nie mogliśmy się doczekać momentu, w którym zajrzymy do worka z prezentami! Na szczęście o żadnym z nas Mikołaj nie zapomniał! Radośni i weseli wróciliśmy do domu. Do zobaczenia w 2016 r. !!!

21.12.2015 r.

 

PRZEDSTAWIENIE pt."DARY CZTERECH WRÓŻEK"

 

 

Dziś spotkała nas miła niespodzianka! Do naszej klasy zawitały postacie bajkowe, aby zaprezentować nam przedstawienie o dobrej i złej córce. W spektaklu nie zabrakło rozrywek, takich jak: pokaz sztuczek w wykonaniu klauna oraz taniec zaprezentowany przez Panią Wiosnę i Panią Lato. Podczas występu nie zabrakło elementów grozy, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z występu.

 


14.12.2015 r.

 

WARSZTATY MALOWANIA BOMBEK

Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc trzeba zadbać o świąteczną atmosferę - no i o ozdoby choinkowe! Bombki własnoręcznie udekorowane przez dzieci zawisną w tym roku we wszystkich domach uczniów klasy Id!!!Oto fotorelacja z poniedziałkowych warsztatów.

30.11.2015 r.

Andrzejki


Dziś klasa Id miała nie lada powód do zadowolenia! Było wesoło radośnie, ale i tajemniczo... A wszystko to za sprawą wróżb andrzejkowych. Mimo, że były one bardzo symboliczne, to nasza pani próbowała nam przybliżyć ideę tego święta. Było więc lanie wosku i wróżenie przy pomocy butów. Zresztą zobaczcie sami! 25.11.2015 r.


Święto Pluszowego Misia

"Miś ma w oczach szklane kulki i po to misiem jest,

żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.

Miś ma uszy do targania i po to misiem jest,

żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.

Miś ma łapy bardzo miękkie i po to misiem jest,

żeby trzymać go za rękę, kiedy tylko chcesz.

Miś ma wszystko, czego trzeba, żeby misiem być,

by do łóżka go zabierać, żeby o nim śnić"

W czwartek 25.11.15 r. klasa Id została zaproszona przez panie z biblioteki do uczczenia Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji został przygotowany specjalny"misiowy tort". Pani Ania opowiedziała dzieciom ciekawostki z życia misiów oraz uświadomiła zebranym jak ważne jest czytanie pluszakom. Wszystkie dzieci zgodnie obiecały, że będą dbać o swoje misie, a przede wszystkim będą im czytać - nie tylko do snu. Klasa Id jeszcze bardziej poczuła się zobligowana do intensywnej nauki czytania - pomimo tego, że już tak idzie jej całkiem nieźle! Oto fotorelacja z całego święta!


09.11.2015 r.


Bawimy się, gramy, liczymy - nasza codzienność...

Za nami już ponad dwa miesiące nauki...Tworzymy już całkiem zgrany zespół klasowy, coraz lepiej się poznajemy... W tym wpisie chcielibyśmy Wam pokazać, że nauka może odbywać się również przez zabawę - co bardzo lubimy. Zresztą zobaczcie sami! 

06.11.2015 r.

Obchody Święta Niepodległości

Do tego jakże ważnego dla naszego kraju święta przygotowywaliśmy się już od jakiegoś czasu. Kilka dni wcześniej pani uczyła nas słów piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem", pokazała nam filmik dokumentalny o historii naszego kraju oraz opowiedziała o symbolach narodowych. Na lekcji plastyki wykonaliśmy biało-czerwone flagi, aby móc z nimi  przemaszerować ulicami osiedla. Chcieliśmy w ten sposób pokazać wszystkim, że jesteśmy dumni z faktu, że jesteśmy Polakami i że pamiętamy o tym wyjątkowym święcie!

05.11.2015 r.


Multikino

Dnia 05.11.2015 r. wybraliśmy się wraz z innymi uczniami klas I-III na pierwszą wspólną wycieczkę. Może podróż nie była zbyt daleka, ale i tak towarzyszyły nam nie lada emocje! Tego dnia udaliśmy się do Multikina, aby zgłębić tajniki filmu animowanego. W kinie dowiedzieliśmy się jak powstają bajki dla dzieci, a następnie obejrzeliśmy trzy adaptacje utworów braci Grimm :"Królewna Śnieżka", "Żabi król" oraz "Jaś i Małgosia". Zadowoleni i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.

23.10.2015 r.

Wizyta muzyków z Filharmonii Pomorskiej

 

Za nami pierwsza w tym roku szkolnym audycja muzyczna. Dziś odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, aby zagrać koncert na trzech instrumentach: klarnecie, fagocie i keyboardzie. Grane przez nich utwory były nastrojowe, smutne, a nawet ... straszne! Nie zabrakło również odrobiny humoru, ponieważ okazało się, że melodię można zagrać, np. na samym ustniku!  

20.10.2015 r.

Niezwykli goście - Kajko i Kokosz :-)

 

Dziś w naszej klasie pojawiły się dwa cudowne pieski - Kajko i Kokosz, a wszystko za sprawą Nadii Weddzel, która została nagrodzona w konkursie plastycznym "Pies widziany oczyma dziecka". Czworonogom towarzyszyła ich trenerka, która wytłumaczyła dzieciom jak należy obchodzić się ze zwierzętami. Pieski pokazały dzieciom kilka sztuczek, np. "Pif!Paf! - martwy pies", obrót wokół własnej osi oraz przechodzenie przez tunel. Całą wizytę dzieci uznały za bardzo udaną !16.10.2015 r.

Ślubowanie klas I

 

To był ważny dzień dla wszystkich pierwszaków! Do uroczystości przygotowywaliśmy się bardzo długo. Uczyliśmy się słów wierszyków i piosenek, a nasza pani cierpliwie tłumaczyła, co i jak mamy zrobić... W końcu nadszedł ten dzień. Uroczyści i odświętni, wygłosiliśmy tekst przysięgi i staliśmy się pełnoprawnymi uczniami SP nr 40 w Bydgoszczy. Pani dyrektor uścisnęła każdemu uczniowi rękę, a nasza wychowawczyni wręczyła swoim podopiecznym drobne upominki. Ten dzień z pewnością zapadnie nam na długo w pamięci!

 

13. 10. 2015 r.

Klasa Id na akademii z okazji Dnia Nauczyciela

 

Dzień 14 października to święto nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.  Z tej okazji odbył się uroczysty apel, na który zostali  zaproszeni również uczniowie klasy Id. Oto jak pięknie się prezentowaliśmy!!!

 

09. 10. 2015 r.

JUŻ PISZEMY :-)

Aby pięknie pisać w zeszycie, w szkole dużo ćwiczymy, np. na tablicy. Pod czujnym okiem nauczyciela, literki same się piszą :-)01. 10. 2015 r.

Klasowe obchody Dnia Chłopaka

 

Dnia 30.09. 15 r. obchodziliśmy święto wszystkich chłopców w naszej klasie. Pobawiliśmy się w kalambury, posłuchaliśmy wypowiedzi chłopców na temat ich zainteresowań, a później wręczyliśmy im drobne upominki. Drodzy chłopcy, jeszcze raz WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

 

17.09. 2015 r.

Dzień Kropki


Dnia 16. 09. 15 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jak sama nazwa wskazuje, tego dnia w szkole królowały grochy, kropki, kropeczki i plamki. Klasa I d również przygotowała się na ten dzień. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły kolorowi i wystrojeni w grochy.Ranga tego święta jest nieoceniona,  ponieważ jest ono symbolem wiary we własne siły i możliwości. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie mieli okazję obejrzeć filmik przedstawiający historię pewnej dziewczynki, która nie wierzyła w siebie, ale dzięki mądrej nauczycielce, odzyskała tę pewność. Dzieci miały również okazję wykonać pracę plastyczną zatytułowaną "Tęczowe koło" oraz podyskutować na temat sposobów radzenia sobie z niepowodzeniami. Dzień okazał się bardzo udany!

 

 

15. 09. 2015 r.

Spotkanie z policją na temat bezpiecznego

przechodzenia przez ulicę i nie tylko...

 

Na początku września uczniowie klas pierwszych mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Bydgoszczy, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa pieszych na drodze. Tak się złożyło, że ten temat został również poruszony na ostatnich lekcjach w szkole. Dzieci uczyły się wówczas wierszyka o przechodzeniu przez ulicę, a także "ćwiczyły" przechodzenie przez ulicę. Podczas spotkania funkcjonariusz policji uświadomił dzieciom skutki nadmiernej ufności wobec nieznajomych oraz zagrożenia płynące z kontaktu z takimi osobami. Z pewnością była to cenna lekcja dla wszystkich!!!  12. 09. 2015 r.

Roztańczona klasa 1 d !!!

W tym tygodniu odwiedziło nas Studio Tańca "Bohema". Uczniom klasy 1d zajęcia bardzo się podobały! Okazuje się,że zamiłowanie do tańca i muzyki przejawiają nie tylko dziewczynki, ale również chłopcy, co widać na załączonym zdjęciu.

09. 09. 2015 r.

Uczymy się integrować w grupie...

 

Wszyscy wiedzą, że nie ma to jak ciekawie spędzony dzień, np. na zabawie... A jeżeli na dodatek nikt się nie kłóci i wszyscy sobie pomagają...To czego chcieć więcej?

09. 09. 2015 r.

Nasze początki...


09. 09. 2015 r.

Tacy jesteśmy...

Nasza klasa 1d prawie w komplecie! To nasz pierwszy dzień w szkole...Oby wszyscy byli zawsze tacy uśmiechnięci, tak jak na tym zdjęciu :-)

Polecamy strony

W Klasotece znajdziesz

wiele gier, które

pomogą Ci w nauce.

Logofigle to strona

z grami i ćwiczeniami

porawnego mówienia.

Są też gry ortograficzne.

Sieciaki Poznaj

bezpieczny Internet

Wiersze dla dzieci,

teatrzyki, kolorowanki

Ortografka.

Ćwiczenia, dyktanda

i zabawy orotgraficzne

iCzytam, to strona 

gdzie możesz słuchać

i czytać książki.

Dla nauczycieli i rodziców

portal o edukacji

Edunews

Blog nauczycieli Eduzmieniaczy