Witamy w klasie 3a

Bezpieczne wakacje

Wakacje tuż, tuż. Wszyscy z niecierpliwością na nie czekamy. Jednak w czasie wakacyjnych zabaw może być niebezpiecznie. Dlatego też, aby przypomnieć o właściwym zachowaniu w różnych sytuacjach spotkaliśmy się z Panią policjantką.

Przypomniała nam ona kilka zasad bezpiecznego zachowania.

Wyjaśniła też sporo niezrozumiałych dla nas sytuacji i cierpliwie odpowiadała na wszelkie pytania. 

W czasie wakacyjnych szaleństw z pewnością będziemy starali się pamiętać o udzielonych radach.

Dzień Mamy i Taty

W środę 15 czerwca obchodziliśmy  święto naszych rodziców. Były wiersze, piosenki, no i oczywiści własnoręcznie wykonane upominki. Nie jednej mamusi zakręciła się łezka w oku, tatusiowie też wyglądali na wzruszonych. W końcu to  o nich i dla nich przygotowaliśmy śliczne wiersze i piosenki. Nasi rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Stoły wręcz uginały się pod ciężarem pyszności. To był wspaniały, rodzinny dzień. Fotogaleria.

Wycieczka do "Brzozy"

W środę 8 czerwca, wspólnie z uczniami klas: Ia, Ic, Id byliśmy na wycieczce w Gospodarstwie Agroturystycznym w Brzozie. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Pod czujnym okiem animatorów mogliśmy m.in. pływać łódką, wędkować, jeździć na kucykach. Samodzielnie piekliśmy też na wielkim ognisku przepyszne kiełbaski. Największą radość sprawiła nam jednak opieka nad malutkimi króliczkami i kurczątkami. Niezapomnianym wrażeniem była przejażdżka prawdziwą bryczką. Wycieczka bardzo nam się podobała, mamy nadzieją, że jeszcze tam wrócimy. Migawki z naszej wyprawy możecie obejrzeć w fotogalerii. Zapraszamy.

Brawo!!!

Oskar Osiecki zdobył nagrodę w Miejskim Konkursie Origami "W świecie baśni i bajek" zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 27 w Bydgoszczy.

Zuzanna Czaja została wyróżniona w konkursie plastycznym "Bezpieczeństwo oczami dziecka" zorganizowanym przez Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy OZDG PZM Spółka z o.o. w Bydgoszczy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy i Komendę Miejska Policji w Bydgoszczy.

 

GRATULUJEMY!!!

 

Dzień Dziecka

W piątek 3 czerwca obchodziliśmy troszeczkę spóźniony Dzień Dziecka. Tego dnia przynieśliśmy do szkoły swoje zabawki i gry. Mnóstwo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu. Urządziliśmy też sobie klasowy piknik. Każdy z nas przyniósł jakieś pyszności i chętnie dzielił się z innymi. Zabawy na placu zabaw i wylegiwanie sią na piknikowym kocyku, to wyjątkowe wrażenia To był fajny, wesoły dzień. Fotogaleria

W góry

W piątek 6 maja Pani sprawiła nam miłą niespodziankę. Wspominała o niej już wcześniej, ale nie bardzo wiedzieliśmy czego się spodziewać. Okazało się, że tego dnia odwiedził naszą klasę prawdziwy taternik. Pan Sebastian Niedźwiec opowiadał nam o wspinaczce górskiej. Mówił jak musimy zachować się jeśli będziemy chcieli uprawiać takie hobby.

 Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy go i oglądaliśmy przyniesiony sprzęt. Ogromną radość sprawiła nam możliwość  przymierzania niektórych elementów wspinaczkowego stroju. Spotkanie bardzo nam się podobało, czekamy na więcej takich niespodzianek. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Inwazja Minionków

W środę 27 kwietnia u z okazji Światowego Dnia Książki uczestniczyliśmy w "Inwazji Minionków". Już wcześniej, każdy z nas wykonał wybranego stworka. Wszystkie trafiły do biblioteki szkolnej, gdzie mogliśmy podziwiać dzieła innych uczniów. Pani Danusia opowiedziała nam wiele ciekawych informacji na temat powstawania filmów i  książek. Oglądaliśmy też film "Minionki".

Wielu naszych kolegów zostało wyróżnionych za staranne, pomysłowe i wyjątkowe wykonanie ulubionego minionka.

Aby wspólnie z nami powspominać ten dzień zapraszamy do fotogalerii.

Układamy bajki

Na naszych zajęciach często towarzyszą nam gry planszowe. To dla nas świetna zabawa, a jednocześnie znakomity sposób, aby rozwijać wiele umiejętności. Tym razem dosięgliśmy po kostki Story Cubes. Układaliśmy opowiadania, a następnie staraliśmy się je przedstawić. Zabawa była znakomita. Zapraszamy do fotogalerii.

Dzień Ziemi

W piątek 22 kwietnia wspólnie z uczniami klas I-III obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Przypomnieliśmy sobie jak na co dzień należy dbać o naszą planetę. Mogliśmy też popisać się wiedzą i sprawnością podczas zabaw przygotowanych z tej okazji w naszej szkole. Wielu z nas przygotowało niesamowite ekologiczne stroje, wykonane z folii, butelek papieru.  Aby zobaczyć nasze wysiłki zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

W Muzeum Mydła i Historii Brudu

W piątek 15 kwietnia odwiedziliśmy Muzeum Mydła i Historii Brudu. Poznaliśmy wiele ciekawych informacji na temat higieny. Własnoręcznie zrobiliśmy też śliczne mydełka. Sami decydowaliśmy jak będzie pachniało, jaki będzie miało kształt i co ciekawego do takiego mydełka dołożymy. Aby zobaczyć naszą wędrówkę po muzeum zapraszamy do fotogalerii.

Roślinki w klasie mam

Ostatnimi czasy zgłębiamy naszą wiedzę dotyczącą środowiska. Aby dokładnie zaobserwować jak rozwijają się roślinki i upewnić się, czego do tego rozwoju potrzebują postanowiliśmy zająć się ich uprawą. Zasadziliśmy cebulę, teraz niecierpliwie czekamy na to co z niej wyrośnie. Każdego dnia obserwujemy też jak rozwija się fasola.

Aby zobaczyć nasze ogrodnicze poczynania zapraszamy do fotogalerii.

Pisanki, kraszanki, jajka malowane

Święta Wielkanocne już niebawem. Z tej okazji staramy się jak najpiękniej wykonać wielkanocne dekoracje. Dziś poznaliśmy nowy sposób "malowania" jaj: wykorzystaliśmy elementy techniki decoupage. Potrzebne nam były: wydmuszki, kolorowe serwetki i bezbarwny lakier do paznokci. Ozdobione przez nas jajeczka wyglądały ślicznie. 

Dziś odwiedził nas też Wielkanocny Zajączek. Nikt go nie widział, ale słodkie upominki czekały na każdego z nas, nawet na naszą panią. Radość była ogromna, no i słodkości przepyszne. Dziękujemy Zajączku.

Fotogaleria

Witaj Wiosno!!!

21 marca, obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Już w ubiegłym tygodniu szukaliśmy w parku jej znaków. W Pierwszy Dzień Wiosny mieliśmy okazję powitać ją z całą szkolną bracią. Chętni uczniowie klas I-III prezentowali swoje talenty podczas corocznej imprezy "Mam talent". Nasi reprezentanci pokazali, że ruch jest dla nas ważny i mamy się czym pochwalić. Alicja Mrówczyńska zademonstrowała ćwiczenia z hula-hop, Nikola Grill znakomicie skakała na skakance, a Olimpia Welsberg i Maja Górska pokazały swój własny układ taneczny do piosenki "Ai Se Eu Te Pego".

Wszyscy wypadli znakomicie. Jesteśmy przekonani, że nie tylko nam, ale i Wiośnie podobały się wszystkie występy. Zapraszamy do fotogalerii.

Zdrowie - ważna sprawa!

Nasza wiedza dotycząca zdrowia jest baaaaardzo duża. Doskonale wiemy co robić, aby czuć się znakomicie. Wspólnie wykonane plakaty pokazały, iż wiemy co dla naszego zdrowia ważne. Umieściliśmy na nich rady jak zachowywać się, aby dobrze o nie dbać. Aby wskazówki były łatwiejsze do zapamiętania, każdą z nich opatrzyliśmy ilustracją -podpowiedzią.  Zapraszamy do fotogalerii.

Muzykujemy !

W szkole uczymy się ciekawych rzeczy, zdobywamy wiele nowych informacji, tworzymy, myślimy....Ogromną radość zawsze sprawia nam muzykowanie. Uwielbiamy śpiewać, tańczyć, tworzyć najróżniejsze muzyczne projekty. Ostatnimi czasy skupiliśmy się na "produkcji" instrumentów, samodzielnie wykonaliśmy "zaklinacz deszczu". Ułożyliśmy i pięknie zagraliśmy śliczny utwór muzyczny. Teraz deszcz z pewnością nie będzie umiał odmówić, jeśli prośba będzie płynęła od ucznia naszej klasy.

Fotogaleria.

W Filharmonii Pomorskiej

W poniedziałek 15 lutego wraz z innymi uczniami klas I-III wybraliśmy się do filharmonii. Mieliśmy okazję posłuchać wielu piosenek pochodzących z filmów i bajek. Chłopcy najbardziej cieszyli się, kiedy usłyszeli muzykę z "Gwiezdnych Wojen", dziewczynkom najbardziej podobała się piosenka z "Krainy lodu". Koncert był znakomity. Z wielką radością wybierzemy się tam ponownie.

Warsztaty artystyczne 

W piątek 12 lutego uczestniczyliśmy w warsztatach artystycznych. Pod okiem malarki pani Urszuli Skrok-Wolskiej tworzyliśmy dzieła sztuki. Pani Ula pokazała nam bardzo ciekawą technikę, która polegała na malowaniu wodą i bibułą. Zajęcia bardzo nam się podobały i z niecierpliwością czekamy na kolejne. Fotogaleria

Z geometrią za pan brat

Poznajemy,

działamy,

wnioskujemy :)

 

Zapraszamy do obejrzenia naszych poczynań w fotogalerii.

Tłusty czwartek 

Czwartek w naszej klasie był naprawdę tłłłłuuussssty. Rozpoczęliśmy go od przepysznych pączków, które przyniosła nam mama Hubert. Były ogromne! Po takiej dawce energii z ochotą zabraliśmy się do pracy. Śnieg na Antarktydzie kojarzył się niektórym z nas z grubą warstwą lukru :)

Bal karnawałowy :)

W piątek !5 stycznia razem z innymi uczniami klas I - III bawiliśmy się na balu karnawałowym. Tego dnia zmieniliśmy się m. in. w policjantów, wróżki, bohaterów Gwiezdnych Wojen. Po szalonej zabawie udaliśmy się na pyszny poczęstunek, który dodawał nam sił do dalszych szaleństw. Bawiliśmy się znakomicie i z niecierpliwością czekamy na czas karnawałowych wygłupów w przyszłym roku. Wszystkich zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Konkurs "List do Świętego Mikołaja"

W grudni chętni uczniowie klas

I-III brali udział w konkursie

pt. "List do Świętego Mikołaja".

List musiał być napisany w języku angielskim.

Dziewczyny z naszej klasy, a dokładnie Wiktoria Filipczak i Zuzia Czaja zajęły ex aequo

I miejsce. 

Gratulujemy!!!

Nasza wspólna Wigilia

We wtorek 22 grudnia wspólnie przeżywaliśmy kasową wigilię. Na pięknie zastawionym stole gościło mnóstwo smakołyków. Pod choinką znalazły się upominki, które sprawiły nam przeogromną radość. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Wszyscy złożyliśmy sobie życzenia radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Zobaczymy się dopiero w Nowym 2016 Roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Konkurs "Pięknie czytam"

W poniedziałek 21 grudnia w naszej klasie odbył się konkurs "Pięknie czytam". Ku wielkiej radości naszej pani udział wzięli prawie wszyscy uczniowie. Czytając tekst musieliśmy pamiętać o znakach interpunkcyjnych, właściwym tempie, aby nie przekręcać wyrazów, no i o właściwiej intonacji. Wybór był bardzo trudny, bo czytamy nieźle. 

Najlepiej przeczytali:

I miejsce - Olimpia Welsberg

II miejsce - Oskar Osiecki

III miejsce - Dominik Kluskiewicz

Wyróżnieni zostali: Alicja Mrówczyńska, Mateusz Kujawski i Fabian Gackowski. 

Wielkie brawa!

Malujemy bombki

W środę uczestniczyliśmy w zajęciach artystycznych na których malowaliśmy bombki. Zajęcia zaczęliśmy od obejrzenia filmu, który przypomniał nam ubiegłoroczną wycieczkę do fabryki bombek Sopel. Przypomnieliśmy sobie wiele ciekawostek na temat powstawania ozdób świątecznych.

Na warsztatach mieliśmy okazję stworzyć cudnego, świątecznego bałwanka, ozdobionego oczywiście według własnego pomysłu.

Zajęcia bardzo nam się podobały.

Z niecierpliwością czekamy na chwilę kiedy nasz bałwanek znajdzie się na świątecznej choince :)
Zapraszamy do fotogalerii.

Koncert Grudniowy

W piątek 11 grudnia braliśmy udział w Koncercie Grudniowym. Jak co roku, uczniowie klas I-III mogli zaprezentować swoje umiejętności.  My przygotowaliśmy rockową pastorałkę "Kolędnicy, wędrownicy".

Było bardzo świątecznie, radośni po prostu cudnie.

Aby jeszcze raz wspomnieć te magiczne chwile zapraszamy do  naszej fotogalerii.

Święta tuż, tuż!!!

Milowymi krokami zbliżają się do nas Święta Bożego Narodzenia. Od początku grudnia starannie się do nich przygotowujemy. Odwiedziliśmy fabrykę cukierków, gdzie mogliśmy zobaczyć słodkie, świąteczne cudeńka. Poznajemy tradycje i zwyczaje związane ze świętami, samodzielnie tworzymy ozdoby z masy solnej i styropianowych bombek, przygotowujemy się do Koncertu grudniowego.

Wszystkie te zabiegi przyczyniają się do tego, że z niecierpliwością czekamy na świąteczne chwile. 

Aby zobaczyć co dotychczas udało nam się zdziałać zapraszamy do fotogalerii.

W Karmelkowej Krainie

W środę 2 grudnia odwiedziliśmy Manufakturę słodyczy - Karmelową Krainę.

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat naturalnych barwników oraz naturalnego sposobu produkowania cukierków.

Największą atrakcją było jednak to, że samodzielnie mogliśmy wykonać pyszne lizaki. Aby zobaczyć nasze wspomnienia z tej słodkiej wizyty zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Andrzeju, Andrzeju...

W ostatni dzień listopada, w naszej klasie było bardzo zabawnie. Rozmawialiśmy o  dawnym, polskim zwyczaju - Andrzejkach. Andrzejkowe wróżby, uchyliły rąbka tajemnicy co do naszej przyszłości. Wiemy, że będziemy bogaci, popularni i szczęśliwi.

Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada

W środę obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Zaczęliśmy od wizyty w bibliotece szkolnej, gdzie  czekała na nas ogromna góra misiów. Pani bibliotekarka opowiadała nam o naszych milusińskich i o sekretach jakie jej zdradzili.

Następnie specjalnie dla nich czytaliśmy przygodę Kubusia Puchatka - najbardziej znanego misiaka na świecie.

Tego dnia w naszej klasie było nie tylko "pluszakowo", ale i rock and roll'owo. Taniec wychodził nam znakomicie.

Na koniec dnia mogliśmy samodzielnie ulepić misiaczki z plasteliny.

Aby zobaczyć jakie cudeńka stworzyliśmy zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Świętujemy urodziny Polski

W piątek obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Dzień spędziliśmy bardzo uroczyście. Najpierw z dumą zaśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie ze śpiewem na ustach spacerowaliśmy ulicami osiedla. W ten sposób chcieliśmy wszystkim przypomnieć, że jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

Tego dnia po raz kolejny przypomnieliśmy sobie wiele informacji na temat naszej ojczyzny, poznaliśmy też wiele nowych faktów historycznych.

Jak przystało na urodziny nie obyło się bez słodkości. Święto naszej ojczyzny to przecież wyjątkowa okazja do ucztowania.

 

Wyprawa do kina

W czwartek wybraliśmy się do Multikina na lekcję kinową

pt. "Sekrety filmu animowanego, a bohaterowie, przygoda, fikcja, fantazja". Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat bajek. Po lekcji mogliśmy obejrzeć ekranizację wybranych baśni braci Grimm.

Koncert Filharmonii Pomorskiej

W środę w naszej szkole gościliśmy muzyków z Filharmonii Pomorskiej. Słuchaliśmy muzyki klasycznej, mieliśmy też okazję na własne oczy zobaczyć fagot i klarnet. Najbardziej podobał nam się konkurs, w którym to muzycy rozkładali instrumenty na części pierwsze. 

Występ nagrodziliśmy gromkimi brawami.

Dzień chłopaka :)

Ostatni dzień września upłynął nam szybko, radośnie i słodko. To szczególny dzień dla naszych chłopców, ich święto. W tym dniu chłopcy proponowali zabawy, ustawiali się jako pierwsi, mieli zapominane i wybaczane wszelkie przewinienia :) 

 Sprzątanie Świata

W piątek uczestniczyliśmy w akcji Sprzątanie Świata. Przypomnieliśmy sobie do jakich pojemników należy wrzucać poszczególne śmieci. Już w klasie pierwszej uczyliśmy się o tym jak ważny jest recykling. Pani była z nas bardzo dumna :)

Fotogaleria

Szkoła tańca "Bohema"

Po raz kolejny mogliśmy zobaczyć gdzie jeszcze możemy rozwijać swoje talenty. Tym razem uczestniczyliśmy w pokazie szkoły tańca "Bohema".

Było bardzo aktywnie i wesoło. Aby dokładniej zobaczyć, jak tańczyliśmy zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Spotkanie klasowe

Środa okazała się wyjątkowym dniem - od samego rana, do samego wieczora. W szkole obchodziliśmy Dzień Kropki, a po południu spotkaliśmy się wspólnie z rodzicami. Zabawie nie było końca. Jednym słowem, środa pełna wrażeń :) 

Fotogaleria

Dzień Kropki

W środę 16 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Bardzo lubimy to wydarzenie, przypomina nam ono w sposób szczególny o tym, że każdy z nas ma jakiś talent i ogromną wartość. Dzień zaczęliśmy od poszukiwania kropek, na których kryły się zadania do wykonania. Oj, nie było łatwo znaleźć je wszystkie, ale udało się. Z ochotą zabraliśmy się do pracy. Starannie wykonaliśmy wszystkie wytyczone nam zadania. Każdy miał możliwość pokazać to, co potrafi najlepiej, nie zabrakło też okazji do wspólnego działania. O tym, czy dzień uznaliśmy za udany świadczą nasze "kropkowe" buźki.

Wszystkich zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii

 

Szkoła tańca Gabi

We wtorek mieliśmy okazję zobaczyć pokaz szkoły tańca Gabi. Występ bardzo nam się podobał, niektórzy z nas chętnie skorzystają z możliwości rozwijania swoich talentów. 

W naszej klasie jest wesoło :)

W tym roku nasza klasa "wzbogaciła" się o dwóch nowych uczniów. Chcielibyśmy, aby czuli się wśród nas jak najlepiej. Wspólna zabawa w  Tik Tak Bummmmm bardzo nam w tym pomaga. Jest zabawnie i baaaardzo wybuchowo.

Dzień Mamy i Taty

W czwartek 11 czerwca obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Na spotkanie goście przybyli tak licznie, że zabrakło nam stolików:) Najpierw wystąpiliśmy dla naszych rodziców i obdarowaliśmy ich własnoręcznie przygotowanymi niespodziankami. Rodzice nagrodzili nas gromkimi brawami.  Niejednej mamie łezka zakręciła się w oku.

Po występach wszyscy zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku. Było pysznie i bardzo, bardzo przyjemnie.

Konkurs "Pięknie czytam"

W poniedziałek 1 czerwca odbył się w naszej klasie konkurs czytelniczy "Pięknie czytam". Dzieci miały za zadanie jak najpiękniej przeczytać wiersz Marii Konopnickiej "Muchy samochwały". Zgłosiło się sporo chętnych, rywalizacja była naprawdę emocjonująca.

Nagrody zdobyli  następujący uczniowie:

I miejsce - Mateusz Kujawski

II miejsce - Olimpia Welsberg

III miejsce - Justyna Wichłacz i Oskar Osiecki

Wyróżnieni zostali: Maja Górska, Dominik Kluskiewicz i Alicja Mrówczyńska.

Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy!

Dzień Dziecka :)

1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Dziecka. W naszej klasie zaczął się on fantastycznie: najpierw dostaliśmy upominki od naszych kochanych rodziców, a za chwileczkę pani obdarowała nas słodkimi upominkami od szkoły. Tego dnia mogliśmy bawić się do woli. Już wcześniej pani powiedziała nam, że możemy przynieść własne zabawki. Ekstra!

Pogoda była cudna, więc z przyjemnością wybraliśmy się na piknik. Mieliśmy czas na posilenie się pysznościami, które przynieśliśmy specjalnie na tą okazję. Pełni sił udaliśmy się na plac zabaw. Śmiechom i figlom nie było końca. To był baaardzo udany dzień :)

Zapraszamy do fotogalerii.

 

Wycieczka do Torunia

W maju wspólnie z dziećmi z zerówki wybraliśmy się do Torunia. Zwiedziliśmy Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans "Cudowna podróż". Ach...jak cudownie było uruchomić wyobraźnie i wspólnie zwiedzać planety. Po tej kosmicznej wyprawie przyszedł czas na posilenie się zabranymi ze sobą pysznościami. Pełni sił i energii ruszyliśmy do Centrum Nowoczesności, gdzie zwiedzaliśmy Młyn Wiedzy. Ileż tu ciekawostek naukowych.  Moglibyśmy tam spędzić wiele czasu więcej, niestety nadszedł czas powrotu. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Bydgoszczy.

Do miasta Kopernika bardzo chętnie wybierzemy się jeszcze raz.


Zapraszamy do fotogalerii.

Konkurs historyczny

Oskar Osiecki wziął udział w Regionalnym Konkursie Historycznym "Dzieje Polski". Tegoroczna edycja miała temat "Od Mieszka I do Kazimierza Wielkiego". Oskar zdobył 19 punktów na 24 możliwe do zdobycia. Taka ilość punktów pozwoliła mu znaleźć się wśród laureatów. 

BRAWO!

 

Monotypia

W czwartek, tuż przed feriami, mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach artystycznych. Gościliśmy w naszej klasie panią Urszulę Skrok-Wolską. Pani Ula opowiadała nam o różnych rodzajach grafiki. Pokazała nam też jak powstaje drzeworyt. Pod fachowym okiem eksperta mogliśmy samodzielnie tworzyć wyjątkowe wzory graficzne, stosując metodę monotypii. 

Trwa karnawał- bawmy się

W piątek wspólnie z uczniami klas 0-III bawiliśmy się na balu karnawałowym. Wśród nas nie zabrakło wróżek, smerfów, policjantów i upiorów. Stroje wszystkich uczniów były bardzo pomysłowe. Były wspólne pląsy, tańce w parach, długachne tańczące węże.

Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, który dodał sił do dalszej zabawy, wystarczyło trochę odpoczynku i ponownie zaczynaliśmy szaleć na całego.

Moja babcia i mój dziadek to najlepsi są dziadkowie

W czwartek 22 stycznia uroczyście obchodziliśmy święto naszych kochanych dziadków. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy piosenki, wiersze oraz prześliczne laurki. Nasze kochane babcie i dziadkowie nie kryli radości i wzruszenia. Nasze występy zostały nagrodzone bardzo głośnymi brawami. 

Wigilia

W piątek 19 grudnia obchodziliśmy wigilię. Wszyscy byliśmy odświętnie ubrani, bo to przecież ważny i wyjątkowy dzień. Aby zachować tradycję łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania i zabaw. No i oczywiście były upominki. Ogromnie cieszyliśmy się z otrzymanych prezentów. Na stole znajdowało się mnóstwo świątecznych łakoci. Nie zabrakło pięknego stroika (przygotowała go nasza koleżanka Martyna wraz ze swoją mamą), który sprawił, że stół wyglądał naprawdę cudnie.

"Przygody Koziołka Matołka"

W środę 17 grudnia wybraliśmy się do Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy na przedstawienie "Przygody Koziołka Matołka". Spektakl wystawiany był przez Teatr Lalek Buratino. Przedstawienie bardzo nam się podobało, z zaciekawieniem oglądaliśmy perypetie małego koziołeczka.

Po przedstawieniu odbyła się lekcja dzięki której dowiedzieliśmy się jakie rodzaje lalek wykorzystywane są w teatrze. 

Koncert grudniowy

W piątek w naszej szkole odbył się koncert grudniowy. Uczniowie klas

0-III mieli za zadanie roztopić serce złej królowej zimy. Chyba się udało, występy były tak piękne i brawa gości tak gromkie, że serduszko królowej na pewno zmiękło.

My śpiewaliśmy piosenkę "Ding-dong, spadł już śnieg" oraz składaliśmy wszystkim świąteczne życzenia.

Wesoło nam

Dziś mieliśmy sporo powodów do radości. Nasze dziewczyny zostały nagrodzone w konkursie plastycznym pt. "Anioły, aniołki, aniołeczki". Zuzia Czaja zajęła drugie, a Justyna Wichłacz trzecie miejsce. 

Na zajęciach koła dziecięcej twórczości robiliśmy ozdoby choinkowe, a następnie ubieraliśmy choinkę. Oj, radość była ogromna. Choinkę przyniósł nasz kolega Hubert Bachorz. 

Dziewczynom bardzo GRATULUJEMY, a Hubertowi dziękujemy.

Polskie zwyczaje w naszej klasie - andrzejki

Andrzeju, Andrzeju...dziś poznaliśmy jeden z polskich zwyczajów. Niegdyś andrzejki były bardzo popularne, wierzono że w przyszłości spełni się to, co w wigilię św. Andrzeja wywróżono. Obecnie wróżby te traktujemy jak świetną zabawę, tak też było dziś w naszej klasie, śmiechu było co niemiara.

"Najpiękniejsze zaproszenie urodzinowe"

Nasza Martyna została wyróżniona w konkursie plastycznym

pt. "Najpiękniejsze zaproszenie urodzinowe".

Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 25. GRATULUJEMY!

Dzień Pluszowego Misia

We wtorek 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Nikt z nas nie zapomniał przynieść do szkoły swojego milusińskiego. 

Zgotowaliśmy naszym puchatym ulubieńcom niesamowite święto. Były piosenki, tańce, zabawy. Koleżanki z III klasy czytały nam i naszym pluszowym gościom o przygodzie Kubusia Puchatka. To jeden z najbardziej znanych miśków; nie zabrakło go wśród nas. Nasza koleżanka - Justynka - przyniosła właśnie Puchatka.

Dzień był bardzo wesoły i pełen atrakcji, z pewnością podobał się naszym pluszowym gościom.

Wycieczka do fabryki bombek "Sopel"

Za miesiąc święta! My już dziś wybraliśmy się do fabryki "Sopel", aby poznać tajniki powstawania prześlicznych bombek. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak szklana rurka zamienia się w choinkową ozdobę. Widzieliśmy też jak powstają cudne wzory na najróżniejszych bombkach. Największe wrażenie zrobiła na nas jednak ostatnia sala, poczuliśmy się w niej jak w bajce. Dookoła nas było mnóstwo prześlicznych ozdób choinkowych: sopelki, ptaszki, aniołki, samochody i wiele innych cudeniek. Na pamiątkę tej magicznej wyprawy, każdy z nas otrzymał bombkę z własnym imieniem. Aaaa i warto jeszcze dodać,że wszystkie te śliczności wykonywane są ręcznie! Niesamowite :)

Konkurs "Pięknie czytam"

W piątek 21 listopada w naszej klasie odbył się konkurs pt. "Pięknie czytam". Zgłosiło się sporo chętnych, decyzja przyznania miejsca nie była łatwa.

Nagrodzeni zostali:

I miejsce - Olimpia Welsberg

II miejsce - Mateusz Kujawski

III miejsce - Dominik Kluskiewicz

Wśród uczestników znalazły się też dzieci, które zasłużyły na wyróżnienie. Należą do nich: Oskar Osiecki, Maciej Kawecki, Alicja Mrówczyńska.

Dla wszystkich WIELKIE BRAWA!

"Witaminka zamiast dymka"

W czwartek 20 listopada w naszej szkole odbyła się akcja profilaktyczna z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Przeprowadzonych było wiele ciekawych konkursów. W konkursie plastycznym nasza Olimpia zajęła I miejsce. GRATULUJEMY!!!

Świętujemy

Święto Odzyskania Niepodległości obchodziliśmy bardzo uroczyście. Cały dzień towarzyszyła nam piosenka "Jestem Polką i Polakiem". Pierwszaki radośnie obchodzili urodziny Polski, bo czyż nie należy cieszyć się z tego, że jesteśmy wolnym narodem.

Ślubowanie

W czwartek 23 października przeżywaliśmy bardzo ważną uroczystość. Zostaliśmy pasowani na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 40. Wszyscy staraliśmy się, aby nasze występy wypadły znakomicie, stres był ogromny. Byliśmy grupą granatową, dlaczego? Bo granatowi są wyjątkowi:) Uroczystośc bardzo się udała, zaproszeni goście nie szczędzili nam braw.

Zasady Ruchu Drogowego

We wtorek mieliśmy zajęcia z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Przypominaliśmy sobie jak należy zachować się na drodze oraz o jakich znakach musimy pamiętać. Okazało się, że wiele przepisów znaliśmy; wzorowo też przechodziliśmy przez jezdnię. Wszystkie te sprawy omawialiśmy przecież dużo wcześniej na lekcjach.

Szukamy Pani Jesieni

W czwartek wybraliśmy się do kościoła. Po wizycie w tym dostojnym miejscu udaliśmy się do lasu,w poszukiwaniu Pani Jesieni. Potwiedziło się powiedzenie, że jesień jest bardzo kolorową i bogatą porą roku. Dookoła nas były cudownie pomalowane, barwne liście i mnóstwo innych jesiennych skarbów. 

Dzień chłopaka

Dzień chłopaka był bardzo wesoły. Objadaliśmy się pysznymi pączkami, a chłopcy z okazji ich święta otrzymali życzenia, buziaki i samochodziki. Zabawa była przednia, wszyscy czuliśmy się znakomicie. 

Piknik w Kruszynie

Piątek obfitował w ciekawe wydarzenia. Rano odwiedzili nas strażacy, a popołudniu spotkaliśmy się na pikniku w siedzibie Nadleśnictwa Kruszyn. Pan leśniczy opowiedział nam wiele ciekawostek na temat lasu. Poznaliśmy też Lenę - lochę znalezioną, kiedy była jeszcze maleńka. Po lekcji z panem leśniczym wszyscy zajadaliśmy się pysznymi kiełbaskami, upieczonymi nad ogniskiem. 

"The dot"

"Dzień kropki" w naszej klasie upłynął bardzo ciekawie. Zaczęliśmy od "Kropkowych podchodów". Kiedy znaleźliśmy już wszyskie kropki nadszedł czas na wykonywanie zawartych na nich zadań. Tak jak Vashti, każdy znalazł coś, w czym okazał się naprawdę mocny. Były piosenki, zagadki, różne prace plastyczne, a przy tym mnóstwo świetnej zabawy. Sami popatrzcie :)

Polecamy strony

W Klasotece znajdziesz

wiele gier, które

pomogą Ci w nauce.

Logofigle to strona

z grami i ćwiczeniami

porawnego mówienia.

Są też gry ortograficzne.

Sieciaki Poznaj

bezpieczny Internet

Wiersze dla dzieci,

teatrzyki, kolorowanki

Ortografka.

Ćwiczenia, dyktanda

i zabawy orotgraficzne

iCzytam, to strona 

gdzie możesz słuchać

i czytać książki.

Dla nauczycieli i rodziców

portal o edukacji

Edunews

Blog nauczycieli Eduzmieniaczy