Witam Was !Lubię Was,na naukę przyszedł czas,

 

Więc się szybko przeciągnijmy i zabawę rozpocznijmy.

Mam nadzieję,że cieszycie się tak samo jak ja ,z naszych wspólnych codziennych spotkań a przygoda szkolna, która już się rozpoczęła w tym roku szkolnym  dostarczy wam wiele powodów do radości.

                                                 Wychowawczyni.

 Nasza pierwsza duża praca  w tym roku szkolnym , skupiła się przy budowie osiedla. Pochłonęła wiele  energii,ale również dała sporo satysfakcji.Pracowaliśmy w grupach,przez co wspólny wysiłek cieszył bardziej.

Tradycyjnie we wrześniu obchodzimy Dzień Kropki w naszej szkole.Jest to wyjątkowy dzień,bo przebieramy się w... kolorowe,barwne,centkowane,kropkowane stroje.Wygladamy tak jak obrazują to nasze prace.Doszlismy też do wniosku,że kropki są dookoła nas a nasza kochana planeta Ziemia tez jest dużą kropką.

Nasza pierwsza wspólna wycieczka...

17 września czyli w czwartek wybraliśmy się do Myślęcinka aby utrwalić przepisy ruchu drogowego oraz przypomnieć zasady bezpieczeństwa.Pogoda dopisała ,humory też.Dobrze jest razem wyruszać na wycieczki.

Jeże i jeżyki......

Wiemy jak wyglądają małe i dorosłe jeże,co lubią jeść,jak spędzają zimę i że lubią pływać.Każdy z nas zrobł też pięknego jeża który wisi na klasowej gazatce.

Czytaliśmy też wiersz Ludwika Jerzego Kernaa "Dwa jeże"

Zapamiętaliśmy pisownię Pan Jerzy ma jeża.

 

Dzieci kchają zwierzęte i my oczywiście też....

 

Ten oto psiak jest niezwykle mądry i wyjątkowy . Jest  też ogromy i bardzo słucha swojej Pani.Każdy chciał dotknąć "malutką psinkę"i pobawić się z nim.Jego właścicielka obiecała nam jeszcze jedno spotkanie.

Dbamy o przyrodę i drzewa.

Wiemy już coraz więcej na temat życia i otaczającego nas świata.Zdajemy sobie sprawę ,że człowiek jest nierozerwalnie związany z przyrodą i musi się o nią troszczyć,bo jest to dobre dla nas ludzi  oraz dla roślin i zwierząt.Dlatego chętnie uczyliśmy się rozpoznawać gatunki drzew .

Muzyka,muzyka ...jest wszędzie.W  jesiennych kroplach deszczu,w burzy,w drzewach i u nas w szkole.

21 października muzycy Filharminii Pomorskiej po raz pierwszy w tym roku szkolnym zagrali przed nami muzyczny koncert.Audycja ta zapoczątkowała comiesięczny cykl spotkań.Taka lekcja muzyki na żywo bardzo nam się podoba. 

Klasowy konkurs "Opowiadamy Legedę..."


29 października odbył się w naszej klasie wspaniały konkurs na najpiękniej opowiedzianą legendę "Toruńskie pierniki".

Wszyscy wspaniale przygotowali się do głośnego opowiadania,jednak zwycięzca był jeden -Olek Wróblewski.Przygotował bardzo dokładny przebieg wydarzeń,używał trudnych  zwrotów i słów.Mówił głośno i wyraźnie i oczywiście niczego nie pominął.Byliśmy pod jego wrażeniem.Zgodnie przyznaliśmy mu zaszczytne pierwsze miejsce.

Drugich i trzecich miejsc było sporo.My czekamy na kolejny klasowy konkurs z nagrodami....

Ślubowania nadszedł już czas

 

 23 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych na uczniów naszej szkoły.Były występy  ,trochę  stresu,uśmiechu  i oczywiście radości.Brawa  nagrodziły nasz trud i wysiłek.

Bordowy kolor naszych beretów oraz kokardy w tym kolorze pomogą nam ten dzień zapamiętać na długo.

Piękna jesienna pogoda a my...na wycieczkę do Torunia.

We wtorek 21 października wybraliśmy się do miasta Mikołaja Kopernika -Torunia.

Zobaczyliśmy Planetarium,stanęliśmy pod Krzywą Wieżą i sprawdziliśmy sami jak bardzo jest krzywa a potem zabawiliśmy się w cukierniów i upieklismy według staropolskiej receptury pierniczki. Ciekawe kto z was zapamiętał przepis ?

Zebraliśmy dary od Pani Jesieni i zabraliśmy się do pracy w naszej klasie.Popatrzcie jak pięknie nam wyszło...

Jestem wzorowym pieszym...

Potrafię przechodzić po pasach na drugą stronę jezdni,świetnie jeżdzę na rowerze,oriętuję się w sygnalizacji świetlnej i znam znaki drogowe.Czy to mało na pierwszaka?

My jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co już potrafimy :)

Lalki,laleczki... w teatrzyku klasowym:)

Spacer do parku

Jesień to piękna pora do spacerowania po lesie i parku.Kolory niczym malarz malują się same dookoła.Sami to sprawdziliśmy:)

Nasza pierwsza litera w albumie-A

Dzień kropki...

16 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kroki. Kropka to dzieło artystyczne dziewczynki, która nie lubiła malować, bo nie wierzyła w swoje możliwości. Jednak przekonała się, że warto spróbować...

A oto efekt końcowy naszej pracy:

Jak widać wszyscy w klasie mają talent plastyczny i artystycznie potrafią wyrazić swoje myśli.Jeśli ktoś myślał inaczej to już wie ,że się mylił.

Witaj szkoło! Jesteśmy już razem :)

Razem będziemy uczyć się i bawić oraz miło spędzać czas ze sobą.

 

 

Polecamy strony

W Klasotece znajdziesz

wiele gier, które

pomogą Ci w nauce.

Logofigle to strona

z grami i ćwiczeniami

porawnego mówienia.

Są też gry ortograficzne.

Sieciaki Poznaj

bezpieczny Internet

Wiersze dla dzieci,

teatrzyki, kolorowanki

Ortografka.

Ćwiczenia, dyktanda

i zabawy orotgraficzne

iCzytam, to strona 

gdzie możesz słuchać

i czytać książki.

Dla nauczycieli i rodziców

portal o edukacji

Edunews

Blog nauczycieli Eduzmieniaczy