Witamy w klasie 3d

Biało, biało, biało...

Zimowe zabawy na śniegu to jest to, co dzieci lubią najbardziej! Bitwa na śnieżki, rzuty do celu, lepienie bałwana, tak aktywnie spędzamy ze sobą czas. Poniżej słowa naszej mroźnej, zimowej piosenki :-)

Zima chociaż mroźna z nią wytrzymać można.

Pojeździć na sankach, ulepić bałwanka.

Ciepły szal i czapkę, dziś założyć trzeba.

Jest na dworze zimno i śnieg sypie z nieba...

Wigilia klasowa :-)

Wigilia to dzień wyjątkowy, pełen magii, świątecznych potraw, życzliwych słów... Tak właśnie, wspólnie z klasą  

II b obchodziliśmy to nasze święto. 

Śpiewaliśmy kolędy, rozpakowywaliśmy prezenty, które tak pięknie wyglądały pod choinką i oczywiście bawiliśmy się razem swoimi podarunkami. Gwiazdorku DZIĘKUJEMY, że o nas pamiętałeś i czekamy na Ciebie w przyszłym roku!

 

- - -   * * *   - - - 

Kochamy Polskę.

Co roku, 11 listopada, obchodzimy Święto Niepodległości. Samodzielnie przygotowujemy flagi w biało-czerwonych barwach i uroczyście spacerujemy ulicami wokół naszej szkoły. Śpiewając piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem" podkreślamy jak bardzo kochamy nasz kraj, naszą piękną Polskę, od Morza do Tatr.

Regionalne przysmaki.

Dzisiaj były wyjątkowe zajęcia. Odbyliśmy kulinarną podróż po Polsce, poznaliśmy regionalne przysmaki. W górach można skosztować popularne oscypki, czyli sery z owczego mleka odciskane w rzeźbionych artystycznie formach. W Krakowie wypieka się obwarzanki. A Toruń słynie z pierników, o czym sami na wycieczce klasowej mogliśmy się przekonać. Na lekcji formowaliśmy z masy solnej wybrane przez siebie przysmaki regionu, świetnie się przy tym bawiliśmy... Zobaczcie sami :-)

Warzywne kukiełki.

Lubimy twórczo spędzać czas i pracować w małych zespołach. Na dzisiejszych zajęciach trzy grupy: Ziemniaki, Marchewki i Pietruszki przygotowywały kukiełki. W ten sposób przypominaliśmy sobie nazwy warzyw, mogliśmy je dotykać i poczuć. Ponadto mówiliśmy o jesiennych zbiorach i o tym, jak ważne jest gromadzenie zapasów na zimę.

Nie zabrakło wspólnej zabawy w teatr :-)

Niezwykły gość...

We wrześniu odwiedziła nas Pani Izabela - dyrektor schroniska dla zwierząt. Towarzyszyła jej niezwykła psina o imieniu Bibi.

Bibi reagowała na każdą komendę swojej pani, była bardzo spokojna

 

. I trzeba dodać, że jest ogromnych rozmiarów. Zobaczcie sami :-)

Dance lesson :-)

    W tym tygodniu kolejna odsłona naszych talentów, tym razem mowa         o talencie tanecznym. Wspólnie z przedstawicielami Szkoły Tańca BOHEMA mogliśmy w małej sali gimnastycznej poruszać się w rytmie muzyki. Decybeli było całe mnóstwo, a radości jeszcze więcej!

Kropkowy świat otacza nas!

       Co roku, we wrześniu w naszej szkole hucznie i barwnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Przypomnieliśmy sobie historię małej Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, odkryła swój talent.        

        My również mamy mnóstwo talentów. Jednym z nich jest talent plastyczny. Potraficie sobie wyobrazić akwarium i łąkę w kropki? Jeśli nie,      to popatrzcie na nasze piękne prace :)

Po wakacjach pani z trudem nas poznała -

w dwa miesiące tak wyrosła klasa cała!

Każdy z nas się trochę zmienił.

Wszyscy wyżsi, opaleni!

W poszukiwaniu wiosny...

Słońce coraz mocniej świeci,

rosną zboża, krzewy, kwiaty.

Już się cieszą wszystkie dzieci

z wiosny strojnej w jasne szaty,

z wiosny strojnej w jasne szaty.

Piosenka "Pachnąca wiosna" doskonale podkreśla 

naszą radość z nadejścia tej pięknej, kolorowej pory roku! 

Dzień Kobiet - 08.03.2015 r.

Wszystkim małym kobietkom z okazji ich święta

życzymy uśmiechu na co dzień

oraz samych sukcesów w szkole !!!

Święto Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowaliśmy wspaniały występ. Wyrecytowaliśmy wierszyki, zaśpiewaliśmy piosenki oraz wspólnie bawiliśmy się podczas konkursów.

Dzisiaj wszystkie smutki precz!

Święto Dziadków ważna rzecz!

BAL KARNAWAŁOWY

W połowie stycznia odbył się bal karnawałowy. W pięknie udekorowanej balonami oraz serpentynami sali gimnastycznej bawiliśmy się na całego. Dodatkowego uroku dodawały maski wykonane przez dzieci z klas 0-III. Było naprawdę fantastycznie!!! Nie zabrakło przerw w naszej sali, w czasie których mogliśmy się napoić i przekąsić coś słodkiego.

A teraz czas na zagadkę... Kto za kogo się przebrał? :)

Wigilia klasowa

Lubimy dzielić się opłatkiem, składać sobie życzenia, śpiewać kolędy, jeść słodkie babeczki... i wreszcie rozpakowywać prezenty! To wszystko miało miejsce 19 grudnia, wówczas odbyła się nasza pierwsza klasowa Wigilia. Emocje były ogromne, co zresztą doskonale widać na załączonych fotografiach :)

Koncert Grudniowy

        Tegoroczny koncert grudniowy odbył się 12 grudnia. Biorą w nim udział dzieci z klas 0-III. My zaśpiewaliśmy piosenkę pt. Pada, pada biały śnieg z elementami pokazowymi. Występowanie dla tak licznej publiczności to prawdziwy zaszczyt. Dziękujemy, że byliście z nami w tych radosnych chwilach.

MIKOŁAJKI

Kiedy weszliśmy dzisiaj do naszej sali nr 3 od razu zauważyliśmy zawieszoną na tablicy błękitną kopertę. Zrobiło się bardzo tajemniczo… W kopercie był list od Świętego Mikołaja. Tak, to prawda!  Mieliśmy rozwiązać trzy zadania. Pani Asia czuwała, abyśmy je prawidłowo wykonali, po czym rozdała nam słodkie niespodzianki :)

 Mmm… ale pyszne!!!

Nasze misie, miśki, misiaczki

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy dzisiaj,

czyli 25 listopada. Tego dnia przynieśliśmy do szkoły swoje ulubione maskotki. Długo o nich opowiadaliśmy, gdyż są dla nas naprawdę ważne. Okazało się, że niektóre pluszaki przekazywane są z pokolenia na pokolenie, inne mają tyle lat co my, a pozostałe dostaliśmy całkiem niedawno od bliskich w prezencie. Po prezentacji razem z Panią przeczytaliśmy wyjątkowym gościom bajkę o jednym bardzo znanym oraz bardzo łakomym na miód misiaczku – oczywiście Kubusiu Puchatku!  Później misie miały okazję się poznać i wspólnie pobawić, a my

razem z nimi. To był prawdziwie puchatkowy dzień :) 

Pamiętamy o misiach nie tylko dzisiaj, kochamy je każdego

dnia i z radością możemy śpiewać im piosenkę.

Dołączcie do nas :)

Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami

Dzisiaj (07.11) w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości.

11 listopada to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków.

Machając własnoręcznie wykonanymi flagami, z radością śpiewaliśmy słowa piosenki:

"Jesteśmy Polką i Polakiem,

dziewczynką fajną i chłopakiem.

Kochamy Polskę z całych sił,

chcemy byś również kochał ją i ty, i ty!"

Ślubowanie

   Dzisiaj (23.10) zostaliśmy przyjęci do braci uczniowskiej SP nr 40.  

Kolor zielony doskonale podkreślał naszą radość oraz optymizm. Występowanie przed tak liczną publicznością to naprawdę ogromne przeżycie, ale gromkie brawa dodawały nam otuchy.              Dziękujemy za wsparcie rodzicom i przybyłym gościom.           Pasowanie to ważna uroczystość w życiu każdego pierwszoklasisty, pozostanie w naszej pamięci na długo...

Już niedługo ślubowanie... Śpiewajmy razem :)

Dzień Chłopaka - 30.09.2014 r.

Wszystkim chłopcom z okazji ich święta życzymy

uśmiechu na co dzień oraz samych sukcesów w szkole!!!

Witaj, szkoło!

Pierwszy września to szczególny dzień... Dzień rozpoczynający dla nas pierwszy etap edukacyjny, który trwać będzie przez najbliższe trzy lata. Dzisiaj zobaczyliśmy się pierwszy raz z naszą Panią, zajęliśmy miejca w naszej sali i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Z uśmiechem na twarzy i pełni zaagażowania włączamy się w życie Szkoły Podstawowej nr 40 !!!

Polecamy strony

W Klasotece znajdziesz

wiele gier, które

pomogą Ci w nauce.

Logofigle to strona

z grami i ćwiczeniami

porawnego mówienia.

Są też gry ortograficzne.

Sieciaki Poznaj

bezpieczny Internet

Wiersze dla dzieci,

teatrzyki, kolorowanki

Ortografka.

Ćwiczenia, dyktanda

i zabawy orotgraficzne

iCzytam, to strona 

gdzie możesz słuchać

i czytać książki.

Dla nauczycieli i rodziców

portal o edukacji

Edunews

Blog nauczycieli Eduzmieniaczy